Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt

Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt
Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt

We wtorek Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że jego zadaniem jako ministra jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt.  Zapowiedział także odbudowę polskich stoczni.

We wtorek Błaszczak został zapytany w radiowych „Sygnałach Dnia” o opinie w sprawie zakupu fregat. Stwierdził, że wszystko zależy od punktu widzenia. „Dysponujemy dziś fregatami, które są podobne do fregat australijskich, ale są kilkanaście lat starsze, więc pozostaje pytanie, jakim sprzętem ma dysponować polska marynarka wojenna i pozostaje pytanie o możliwości czasowe budowy okrętów” – stwierdził.

Dodał jednocześnie, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. „W związku z tym, my rozważamy, wsłuchujemy się we wszystkie głosy, które padają. Naszym zadaniem i moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt” – podkreślił Błaszczak.

Czytaj też: Jednolity Plik Kontrolny – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Minister przypomniał, że na początku br. podpisał on umowę z USa na zakup baterii Patriot. „To bardzo nowoczesny sprzęt. To jest wejście, wprowadzenie wojska polskiego w nową epokę” – ocenił.

Błaszczak został zapytany czy zakupu używanych fregat przez ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka, nie zahamuje proces budowy w polskich stoczniach. Błaszczak oświadczył, że rozmawiał w tej sprawie z ministrem Gróbarczykiem. „Tu jest nieporozumienie, nikt nie zamierza rezygnować z programów budowy okrętów w polskich stoczniach” – zapewnił.

Podkreślił, że: „Odbudowa polskich stoczni, przemysłu stoczniowego jest celem i zobowiązaniem rządu premiera Mateusza Morawieckiego i my do tego doprowadzimy”.

 

Źródło: PAP.

więcej aktualności

Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych

Na portalu gazeta.pl. podano informację, że Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych 2018 r. Zamiast tego ma ogłosić ogólnopolski projekt "Kocham Polskę". Z informacji portalu wynika, że Biedroń nie będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Słupska. Obecny prezydent zamiast tego w planach ma ogłosić ogólnopolski projekt polityczny o nazwie "Kocham Polskę". Czytaj też: Wdrożenie RODO – najczęściej popełniane błędy  Źródło: PAP.  

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. We wtorek premier Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenia w tej kwestii. Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Wybory samorządowe będą trwały w godzinach 7-21. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia rusza kampania wyborcza.   Źródło: PAP.  

Brak komentarzy

Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt