Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r.

wybory samorządowe
wybory samorządowe

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. We wtorek premier Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenia w tej kwestii. Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

Wybory samorządowe będą trwały w godzinach 7-21. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia rusza kampania wyborcza.

 

Źródło: PAP.

 

więcej aktualności

Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt

We wtorek Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że jego zadaniem jako ministra jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt.  Zapowiedział także odbudowę polskich stoczni. We wtorek Błaszczak został zapytany w radiowych "Sygnałach Dnia" o opinie w sprawie zakupu fregat. Stwierdził, że wszystko zależy od punktu widzenia. "Dysponujemy dziś fregatami, które są podobne do fregat australijskich, ale są kilkanaście lat starsze, więc pozostaje pytanie, jakim sprzętem ma dysponować polska marynarka wojenna i pozostaje pytanie o możliwości czasowe budowy okrętów" - stwierdził. Dodał jednocześnie, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. "W związku z tym, my rozważamy, wsłuchujemy się we wszystkie głosy, które padają. Naszym zadaniem i moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt" – podkreślił Błaszczak. Czytaj też: Jednolity Plik Kontrolny – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć Minister przypomniał, że na początku br. podpisał on umowę z USa na zakup baterii Patriot. "To bardzo nowoczesny sprzęt. To jest wejście, wprowadzenie wojska polskiego w nową epokę" - ocenił. Błaszczak został zapytany czy zakupu używanych fregat przez ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka, nie zahamuje proces budowy w polskich stoczniach. Błaszczak oświadczył, że rozmawiał w tej sprawie z ministrem Gróbarczykiem. "Tu jest nieporozumienie, nikt nie zamierza rezygnować z programów budowy okrętów w polskich stoczniach" - zapewnił. Podkreślił, że: „Odbudowa polskich stoczni, przemysłu stoczniowego jest celem i zobowiązaniem rządu premiera Mateusza Morawieckiego i my do tego doprowadzimy".   Źródło: PAP.

Pride of Poland w Janowie Podlaskim – osiągnięto wysokie kwoty

W niedzielę na 49. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim z pośród jedenastu wystawionych koni, aż sześć z nich zostało sprzedanych. Najwyższą cenę 180 tys. euro osiągnęła siwa klacz Parmana ze stadniny w Michałowie. Podczas Pride of Poland licytowano 10 klaczy ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Jedna klacz pochodziła z hodowli prywatnej. Sprzedane zostało trzy klacze z Michałowa, jedna z Białki, jedna z Janowa Podlaskiego i jedna z hodowli prywatnej. Łącznie sprzedano sześć koni za łączna kwotę 501 tys. euro.  Konie kupowali zarówno Polacy jak i kupcy z Arabii Saudyjskiej, Francji oraz Włoch. Pięć koni nie zostało sprzedanych -  nie osiągnięto na licytacji zakładanej przez właścicieli ceny minimalnej. Konsultant ds. hodowli w stadninie w Janowie Podlaskim prof. Krystyna Chmiel stwierdziła, że "to, że się wysoko cenimy, to dobrze świadczy. Nie będą nam zarzucać, że się wyprzedajemy". Czytaj też: Dopłaty bezpośrednie dla rolników Chmiel dodała, że nie co toku nie można się spodziewać rekordowych cen. "Widać, że było zainteresowanie. Trzeba wziąć poprawkę, że rynek koni arabskich na świecie się zasyca, zwłaszcza w sytuacji, gdy handluje się zarodkami i np. od jednej klaczy można tym sposobem uzyskać osiem źrebiąt" – zaznaczyła. Pride of Poland rekordową kwotę licytacji osiągnął w 2015 r. Sprzedana wówczas została 10-letnia siwa klacz Pepita, wyhodowana w janowskiej stadninie za 1,4 mln euro.   Źródło: PAP.

Brak komentarzy

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r.