Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych

Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych
Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych

Na portalu gazeta.pl. podano informację, że Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych 2018 r. Zamiast tego ma ogłosić ogólnopolski projekt „Kocham Polskę”.

Z informacji portalu wynika, że Biedroń nie będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Słupska. Obecny prezydent zamiast tego w planach ma ogłosić ogólnopolski projekt polityczny o nazwie „Kocham Polskę”.

Czytaj też: Wdrożenie RODO – najczęściej popełniane błędy 

Źródło: PAP.

 

więcej aktualności

PKW zarejestrowała już pierwsze komitety wyborcze w wyborach samorządowych

W czwartek szef Polskiej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński oświadczył, że PKW zarejestrowała we wtorek trzy komitety wyborcze - Partii Razem, koalicji PO i Nowoczesnej oraz PSL. Termin zgłaszania komitetów upływa 27 sierpnia. "Już zgłosiły się trzy komitety wyborcze. Komitet Partii Razem zgłosił się jako pierwszy. Zaraz po nim zgłosiły się dwa kolejne - komitet koalicyjny Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego" – przekazał szef PKW w radiowych Sygnałach Dnia. Hermeliński przypomniał, że prowadzenie kampanii wyborczej można zacząć od dnia ogłoszenia rozporządzenia premiera ws. terminu wyborów. Natomiast czas zgłaszania komitetów upływa 27 sierpnia. "Z reguły w ostatnich dniach jest spora ilość zgłaszających się. Oczekujemy, że od jutra czy od przyszłego tygodnia liczba chętnych będzie wzrastać" – zaznaczył. Czytaj też: Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Stwierdził jednocześnie, że PKW nie ma narzędzi do karania kandydatów prowadzących tzw. prekampanię. Komisja również nie jest w stanie ocenić prowadzonych przez polityków działań w tym okresie. "Zgodnie z przepisami, możemy badać tylko okres od początku kampanii wybiorczej, od daty rozporządzenia premiera" - oznajmił. Hermeliński poinformował także, że w poniedziałek komisja podejmie decyzję odnośnie formy karta wyborczej. Zdecydują czy będzie to książeczka czy tzw. płachta. Z rozporządzenia premiera opublikowanego we wtorek wynika, że wybory odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. Druga tura - 4 listopada.   Źródło: PAP.

Błaszczak: zadaniem ministra obrony jest doposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt

We wtorek Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że jego zadaniem jako ministra jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt.  Zapowiedział także odbudowę polskich stoczni. We wtorek Błaszczak został zapytany w radiowych "Sygnałach Dnia" o opinie w sprawie zakupu fregat. Stwierdził, że wszystko zależy od punktu widzenia. "Dysponujemy dziś fregatami, które są podobne do fregat australijskich, ale są kilkanaście lat starsze, więc pozostaje pytanie, jakim sprzętem ma dysponować polska marynarka wojenna i pozostaje pytanie o możliwości czasowe budowy okrętów" - stwierdził. Dodał jednocześnie, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. "W związku z tym, my rozważamy, wsłuchujemy się we wszystkie głosy, które padają. Naszym zadaniem i moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt" – podkreślił Błaszczak. Czytaj też: Jednolity Plik Kontrolny – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć Minister przypomniał, że na początku br. podpisał on umowę z USa na zakup baterii Patriot. "To bardzo nowoczesny sprzęt. To jest wejście, wprowadzenie wojska polskiego w nową epokę" - ocenił. Błaszczak został zapytany czy zakupu używanych fregat przez ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka, nie zahamuje proces budowy w polskich stoczniach. Błaszczak oświadczył, że rozmawiał w tej sprawie z ministrem Gróbarczykiem. "Tu jest nieporozumienie, nikt nie zamierza rezygnować z programów budowy okrętów w polskich stoczniach" - zapewnił. Podkreślił, że: „Odbudowa polskich stoczni, przemysłu stoczniowego jest celem i zobowiązaniem rządu premiera Mateusza Morawieckiego i my do tego doprowadzimy".   Źródło: PAP.

Brak komentarzy

Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych